Çinçilya üretimi özünde post işidir. Dünyada bu hayvanlar öncelikle kürkü için yetiştirilirler. Belli şehirlerdeki kürk borsalarında Çinçilla postları ihale yoluyla ve binlerce alınıp satılmaktadır. Soğuk ve zengin her ülkede Çinçillanın piyasası vardır. 8-10 aylık ve standart bir Çinçilla postunun fiyatı dünyada 30€ civarındadır ve bu rakamlar yıldan yıla çok az değişiklik gösterir. Doğal renginden farklı olan beyaz, kahverengi ve mozaik gibi mutasyonların postları daha yüksek fiyata alıcı bulmaktadır. Fakat son yıllarda kürk boyama tekniğindeki gelişmeler nedeniyle aradaki fiyat farkı giderek azalmaktadır. Ortalama 80 adet Çinçilla postundan yapılan standart renkte bir mantonun vitrin fiyatı 30-60 bin Euro'dur. Eğer mutasyon renklerden imal edilirse bu rakam 50-80 bin Euro civarında olur. Vitrin fiyatına aldanarak üretici açısından çok karlı bir iş olduğunu düşünmek yanıltıcı olur. Önemli olan üreticinin eline net olarak geçen post başına fiyattır. Her işte olduğu gibi bir malın vitrin fiyatının  bir kısmı üreticiye kalır. Vitrin fiyatınının oluşmasındaki maliyeti yükselten etkenler üretimden sonraki aşamalardır.

  Kültür hayvancılığı kapsamında değerlendirilen Çinçilla üretimi dünyada fazla tepki çekmez. Sonuçta doğadan toplanmıyorlar ve insan emeğiyle üretiliyorlar. Avrupa'nın birçok ülkesinde yılın büyük bölümü soğuk iklimde geçtiğinden, Çinçilla kürkü onlar için lüks değil, ihtiyaçtır. Finlandiya, Norveç ve Danimarka gibi ülkelerin kürk borsalarına sahip olmasındaki en büyük etken kürke olan taleptir. Sıcak ve kurak bir iklime sahip ülkelerin haricindeki hemen her ülkede Çinçilla görmek mümkündür. Hobi olarak üretim ve satış yapan kişiler bulmak çok kolaydır. Ayrıca Çinçilla için kurulmuş birçok Fan kulüp vardır ve değişik organizasyonlarda Çinçilla üreticileri biraraya gelerek tanışma fırsatını bulmaktadırlar. Kürk endüstrisine yönelik çalışan çiftlikler için de, her ülkenin kürk ve deri organizasyonları belirleyici rol oynamaktadır.

 Dünyada zaman zaman ortaya çıkan kürk karşıtı tepkiler rağmen, insanlar için kürk her zaman sosyal statü sembolü olmuştur. Diğer tekstil ürünlerine kıyasla daha dayanıklı ve şık olan kürk her zaman modadır. Çinçilla üretimine duygusal açıdan bakarak tepki göstermek akıllıca davranış değildir. İnsanlar yeryüzünde varoldukça her türlü hayvanı et, sütü veya postu için üretmek zorunda olacaklardır. Örneğin Norveç gibi kutuplara yakın ülkeler Çinçilya üretimine teşvik uygularken, bizim ülkemizde hayvancılık deyince insanların aklına büyükbaş üretiminden başka şey gelmez. Oysa dünyadaki çiftliklerde üretilen sadece kürk hayvanı çeşidi 17 adettir. Vizon, mink veya tilki üretimi ülkemizde yapılmadığı halde, Yunanistan'ın Kastoria şehrindeki kürk imalathanelerinde bir yılda dönen toplam para Türkiye'nin 16 Milyar Dolar civarında olan turizm geliriyle yarışacak durumdadır.